baykala.com

Karabük 1. Foto- Film Festivali


Başlık           :Karabük 1. Foto- Film Festivali
Konu            :Haberler
Tarih            :28.10.2019
İzlenme      : 772

1. Festivalin Amacı ve Kapsamı 

 Karabük Foto Film Fest’in birincil amacı fotoğraf ve film tutkunlarını, amatör ve profesyonel olarak bu konuyla ilgilenen halkımızı; Karabük ilinin farklı ilçelerinde belirlenecek farklı temalar kapsamında her yıl düzenli olarak ilimize davet etmek ve düzenlenecek yarışma ve etkinlikler ile Karabük ilini fotoğrafçılık, film ve kısa film konuları üzerinden Türkiye genelinde ve uluslararası mecralarda tanıtmaktır. 
 Festivalin ikinci amacı yöre halkımızın bu tür sosyal etkinliklerle mental yapısının pozitif yönde geliştirilmesi ve kaynaşmasının sağlanmasıdır.
 Festival 2019 yılı için 07-17 Kasım tarihlerini kapsamakta olup, diğer yıllarda ise seçilen temaların mevsimsel özelliklerine göre tarihi tekrar planlanabilir olarak düzenlenecektir.  

2. Festival Kapsamında Gerçekleştirilecek Etkinlikler 

2.1. Fotoğraf ve Kısa Film Maratonu Fotoğraf ve kısa film maratonu şartnamesi TFSF’de yayınlanmış olup, kuralları yayınlanan şartlara bağlı gerçekleştirilecektir. Fotoğraf ve film maratonunda iki ayrı başlangıç tarihi olacak olup ilk olarak 7 Kasım 2019'dan itibaren kısa film maratonu başlayacak olup 16 Kasım akşamı teslim aşaması sona erecektir. Fotoğraf maratonu ise 14 Kasım’da başlayacak olup, 16 Kasım akşamı belirtilen son teslim saatinde sona erecektir. Teslimler sonrası 1 günlük jüri değerlendirmesi ile sonuçlar festival final akşamı duyurulacak ve ödül takdimi gerçekleştirilecektir.

2.1.1. Fotoğraf ve Kısa Film Maratonu Kapsamında Sunulacak Destekler Fotoğraf ve kısa film maratonu kapsamında festivale iştirak eden fotoğraf ve film sanatçılarımıza aşağıdaki konularda destekler sunulacaktır. a. Konaklama desteği Festivale katılım gösteren konuklarımız için ilimizde yer alan mevcut otel ve pansiyonlarda katılımcılara özel fiyatlarla konaklama imkanı sunulacaktır. İlimiz imkanları dahilinde KYK işbirliği ile bağlı yurtlarda boşluk olması halinde misafir statüsünde konaklamalara kapasite miktarı kadar konaklatma sağlanacaktır. Yine bölgede kamp kurmak isteyen ziyaretçilerimize kamp alanları sunulacaktır. Konaklama kapsamında iletişime geçilmesi planlanan otel ve pansiyonlar; Toplu ağırlamalara müsait olan; Aygür Otel, Zalifre, Bağlarsaray, Kadıoğlu, Karabük Polisevi, Karabük Öğretmen Evi, Safranbolu Öğretmenevi ve boş yatak sayısı öğrenci yurdu vasfı (kız/erkek) öğrenilerek KYK’ya bağlı yurtlar(konaklayacak misafirler yurt statü ve kuralları kapsamında yurda giriş prosedürlerini sağlıyorsa) b. Fotoğraf ve Kısa Film Çekim Alanlarına Ulaşım Desteği Karabük Valiliği, Yenice Kaymakamlığı, Yenice Belediyesi, Yenice Orman İşletme Şefliği, Yenice İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından sağlanacak araçlarla yarışmacılara belirlenen noktalara servis araçları ile ulaşım kolaylığı sağlanacaktır. Yarışmacıların ulaşım desteğinden faydalandırılması mevcut araç sayısına ve yarışmacı göre değişkinlik gösterebilir. Organizasyon komitesinin araç desteğini tüm yarışmacıları değil, mevcut araç kapasitesini kapsamaktadır. c. Yiyecek içecek sağlanması hizmetleri Yarışmacılara etkinlikler süresince öğle yemeği kumanyası ve su sağlanacaktır. d. Yönlendirme desteği Yarışmacılara çekim parkuru boyunca yönlendirme, danışma destekleri sağlanacaktır. e. Güvenlik ve İlk yardım desteği Yarışmacılar için yarışma toplanma sahasında ve belirlenen rotalar üzerinde ambulans,AFAD, itfaiye, orman araçları ve jandarma bulunacaktır. f. Yarışma kiti desteği Yarışmacılara ilk yardım düdüğü, forforlu yelek ve parkur haritası desteği sunulacaktır. g. İletişim desteği Yarışma kapsamında katılımcılar gruplara ayrılarak her katılımcı kartı arkasında önceden tanımlı koordinatör telefon numarası ve önemli telefon numaraları yer alacak ve yarışmacılar bu kişilerle irtibata geçerek problemleri olması halinde çözüme hızlıca ulaşacaktır. 
 2.2. Açılış Seremonisi ve İkramlar Festival resmi açılışı konuklar eşliğinde Yenice Etkinlik Meydanında saat:09.00'da İstiklal Marşı ile gerçekleştirilen açılışın ardından protokol konuşmaları ve festival programının duyurulması ile başlayacaktır. Festivalin başlangıcında aynı zamanda yarışma başlangıcı sembolik seremonisi olarak protokol misafirleri ve fotoğraf ve film yarışmacıları toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirilecek ve çekimi davet edilmiş olan en üst makamdaki ziyaretçi gerçekleştirecektir. Fotoğraf çekim anı görevli personel tarafından ayrıca çekilerek basın ve yayın kuruluşlarına servis edilecektir.) 
 2.3. Festival Kapsamında düzenlenecek yarışma ile ilgili brifing ve yarışmacıların doğa turuna çıkışı Festival başlangıcında foto-kısa film maratonu yarışması ile ilgili olarak yarışma katılımcılarına orman işletme şefliği tarafından parkur ve uyulması gereken kurallar ile ilgili brifing verilecektir. Akabinde ilk gün yarışma startı olarak araçlara binme ve çekim alanlarına hareket sağlanacaktır. 
 2.4. Panel Etkinlikleri Festivalin Birinci ve İkinci ve Üçüncü Günü Saat 14.00'da Yenice Ormanları, Doğa Fotoğrafçılığı ve fotoğrafçılığın Türkiye’de korunması, Kısa Film ve Tema Oluşturma ile ilgili Karabük Üniversitesi Yenice Yerleşkesinde panel düzenlenecektir. 
 2.5 Kamp Ateşi Konser Etkinliği Festivalin Üçüncü Günü (Cumartesi) Yenice Şeker Kanyonunda Kamp Ateşleri Başında Karabük Üniversitesi Fethi Toker GSTF öğrencileri ile konser etkinliği düzenlenecektir. 
 2.5. Köy Ziyaretleri Festival süresince köy muhtarları tarafından köy kahvelerinde gelen konuklara köy ve köy yaşamı hakkında bilgi verilecektir.
 2.6. Fotoğraf ve Belgelerle Yenice Sergisi Festival süresince belirlenecek merkezi bir yerde Yenice’ye ait fotoğraf ve belgelerin olduğu bir sergi düzenlenecektir. 
 2.6. Söyleşi Festival kapsamında Festivalin üçüncü gününde Saat:16.00'da fotoğraf ve kısa film kabul alanında açık hava söyleşisi gerçekleştirilecektir. Hava muhalefeti nedeniyle teslim alanının taşınması ve değiştirilmesi halinde söyleşi yine aynı alanın taşındığı kapalı alanda yapılacaktır. Amaç teslim beklemeleri süresince karmaşayı ve beklemeden doğan huzursuzlukları kaldırmak, katılımcıları bir arada tutmaktır. 
 2.7. Doğa Yürüyüşü ve Bisiklet Turları Etkinliği Festivalin son günü olan Pazar Günü Saat 12.00-16.00 saatleri arasında Yenice Şeker Kanyonu ve Yenice Kent Ormanında ve doğa parkurlarında doğa yürüyüşü ve dileyen ziyaretçiler için bisiklet turu etkinliği gerçekleştirilecektir. Etkinliğin 2. saatinde dinlenme ve mini kamp etkinliği düzenlenecektir. Hava muhalefeti olması halinde yürüyüş etkinliği yerine Saat:12.00'da Ihlamur Terasta öğle yemeği ve akabinde Karabük Üniversitesi Yenice Yerleşkesinde 14.00-16.00 saatleri arasında söyleşi ve panel etkinlikleri gerçekleştirilecektir. 
 2.8. Karabük Üniversitesi Doğa İçin Çal Konseri Festivalin 4. gününe rastlayan Pazar Saat 17.30'da hava kararması sebebiyle makul olabilecek 18.00 ya da 19.00 saatlerinde açık havada çay ikramı ve kamp ateşi eşliğinde Şeker Kanyonunda ya da Ihlamur Teras’ta (ıhlamur terasta olması halinde ateş yakılmayacak ve restoran kapalı alanı kullanılacaktır) Karabük Üniversitesi grupları tarafından “Doğa İçin Çal” temalı konser etkinliği düzenlenecektir. Etkinliğin doğada olması nedeniyle katılımcılara spor kıyafetler ile katılmaları duyurulacaktır. 
 2.9. Ödül töreni öncesi Mini Konser ve Kapanış Kokteyli Program saat 17.00'da başlayacaktır ancak gecikmeler olursa Saat 17.00-17.30 saatleri arasında “Türkülerle Doğa” temalı Karabük Üniversitesi Grupları tarafından ödül töreni öncesi mini konser verilecektir. Fuaye alanında kokteyl ikramlıklar sunulacaktır. 
 2.10. Ödül Töreni Festival kapanış konuşmaları ve yarışma sonuçlarının duyurulması, ödül takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile ödül töreni sona erecektir.

Bu Habere ait yorum bulunmamaktadir...
[Yorum Eklemek İçin Üye Girişi Yapınız..]